Čo ponúkame

VŠETKO, ČO V  SOUPE PONÚKAME, SME NAVARILI A  NAPIEKLI DNES RÁNO V  NAŠEJ KUCHYNI S  JEDINÝM CIEĽOM – ABY VÁM U  NÁS CHUTILO A  S  RADOSŤOU STE SA K  NÁM VRACALI!

DENNÁ PONUKA

Okrem poctivých polievok ponúkame široký výber klasických prívarkov, vegetariánskych ale aj mäsových fašírok, kuskusu a bulguru pripravovaných na rôzne spôsoby, ako aj niekoľko druhov čerstvých šalátov denne.

Snažíme sa vám priniesť aj recepty z rôznych kútov sveta, napríklad pravidelne v utorky a štvrtky jedlá indickej kuchyne.

PONUKA RAŇAJOK

V ranných hodinách už od 7.30  do 10.30 hod. podávame sladké alebo slané varianty raňajok, ktoré si môžete zobrať aj so sebou.
V našej ponuke nájdete výber z domácich nátierok, sladké raňajky s vianočkou a koláčikom, ham & eggs, praženicu, ale aj zdravé raňakové musli s ovocím.

PONUKA KOLÁČOV, SLADKÝCH AJ SLANÝCH

Pre milovníkov sladkých dobrôt sa snažíme neustále rozširovať náš repertoár  pripravovaných  koláčov. Všetky ponúkané druhy vám ochotne zabalíme aj na cestu.

Okrem širokého výberu  priamo na  prevádzke v našom bistre zabezpečujeme aj pečenie koláčov na objednávku.

V našej každodennej ponuke nájdete aj foccaciu, ktorú si každé ráno pečieme priamo  v Soupe.

PONUKA NÁPOJOV

Káva 9 Grams Coffee.

Dlho sme premýšľali ako by sme Vám spríjemnili pobyt v našom bistre. Rozhodli sme sa, že Vám ho spríjemníme novou kávou Real Gentleman od  9 Grams Coffee. Pre zaujímavosť Vám ponúkame zopár informácií o zložení a chuti kávy. Dúfame, že si pochutnáte na našej novinke a strávite príjemný čas u nás :)


ZLOŽENIE: ARABICA kávy z Latinskej Ameriky (Brazília Santos Descascado Gold, Guatemala S.H.B Vittor Juan a Honduras Montecillos) a Ethiopia Yirgacheffe GR2

CHUŤOVÝ PROFIL: Real Gentleman predstavuje vyváženú zmes kávy intenzívnej vône sušených kvetov a tónov mliečnej čokolády a medu bez známok trpkosti a jemnej horkosti, čo ju robí nanajvýš príjemnou kávou.

Crema má po vizuálnej stránke delikátne orieškové zafarbenie jemnú textúru typickú pre talianske espresso.Telo kávy má dobrú sirupovú konzistenciu, jemnú aciditu, ktorá je príznačná pre Etiópske kávy a príslušnú úroveň horkosti. Úroveň trpkosti je takmer nulová.

ASPEKT VÔNE: Real Gentleman v sebe skrýva silné spicy aroma, silná chuť kakaa, mliečnej čokolády, ostružiny s decentným jasmínom a lesným medom doplnené šarmantnou vôňou sušených kvetov a vôňou čertvého kôstkového ovocia

 

STRAVA PRE CELIATIKOV

Pre uľahčenie života celiatikom pri varení používame čo najviac múku im vyhovujúcu, aby väčšina našej ponuky bola prispôsobená ich potrebám. Takýto spôsob  prípravy stravy má ale pozitívny vplyv na nás všetkých, keďže v oveľa menšej miere zaťažuje náš tráviaci systém.